Na urodziny Zuzanki

Urodziny Zuzanki

wyśpiewały nam ptaszyny:
dziś Zuzanki urodziny!
szary wróbel i kukułka,
bocian biały i jaskółka.

dzięcioł w drzewo głośno stuka,
dziś Zuzanki piesek szuka.
kotek,  lisek i wiewiórka,
szara myszka, biała kurka,

małpka zwinna, krokodylek
i niedźwiadek i motylek.
żabka skacze, muszka leci,
do Zuzanki biegną dzieci.

zapiał kogut: kukuryku,
niesie jajka już w koszyku…
kotek łasi sie do Zuzi,
mama, tata daje buzi!

dziadziuś, babcia przytulają
i życzenia jej składają.
wnusia słodka się raduje,
dziś z dziadziusiem pofigluje!

Danuta Duszyńska


Zuzanko

na twoje drugie urodziny
życze Ci jak dobra wróżka
by się spełniły życzenia
z dna twojego serduszka.
By na twej buzi,
ten śliczny uśmiech
jak promyczek słońca
nigdy nie zniknął
i trwał bez końca
dla kochającej Ciebie rodziny!

Halina Pietsch


Niechaj zdrowo
rośnie Zuzia.
Niech wciąż śmieje
się Jej buzia.
Niechaj spędza
długie lata
wciąż zdziwiona
pięknem świata.
Niech wciąż śmieją
się Jej oczy.
Niech Ją miłość
w krąg otoczy.
Niech się spełnią
piękne sny.
Niech Ją
omjają łzy.
Życzę wielu
szczęścia godzin
małej Zuzi
w dniu urodzin.
 
Kalina Beluch


Na urodziny Zuzanki życzę,
by zdrowo rosła i szczęśliwa była -
rodzicom i dziadkom
tylko radości przysporzyła...

Alina Kuberska


Radosnych dni dla Zuzanki i jej rodziców.
A Wam Mareczku życzę, aby Wasza ukochana wnusia
swym beztroskim uśmiechem wnosiła do codzienności
radość wypełniającą serca.

Halszka

Kilka listów

 

 

Życzenia samych dobrych, spokojnych i szczęśliwych dni dla Dziadków, Rodziców oraz Małej Królewny

Krystyna

**********

Mareczku, śliczna jest Twoja wnusia, jak ładnie się uśmiecha. Zaglądam do fotek z Zuzanką z przyjemnością i oglądam je ze

wzruszeniem. Widać na nich, jakie ciepło przekazuje maleństwu nie tylko jego mama, ale także tata, babcia i dziadziuś, co

niestety nie zdarza się we wszystkich rodzinach. Łzy się cisną ze wzruszenia. Niech się zdrowo i szczęśliwie chowa śliczna

Zuzia. Pozdrawiam:)

Wiga, Sulechów

**********

Witam Was oboje bardzo serdecznie w ten jesienny poranek!

A teraz do Ciebie, kochana Haneczko. Napisałam wierszyk (ostatnio to robię) i zadedykowałam go Tobie. Wprawdzie wierszyk dotyczy najsmutniejszej pory roku - późnej jesieni - ale myślę,że i nią można się zachwycić. Późna jesień to jak człowiek z bagażem lat bogatym w doświadczenia, z mądrą powagą, ze zrównoważonym smutkiem, ujmujacą łagodnością i rozważną wyrozumiałością.Tak widzę tę porę roku. I choć nie kipi urodą, jest mi bliska.

A oto wierszyk:

KOCHANA HANECZKO!

Przesyłam Ci jesienne pozdrowienia z naszego miasteczka.
Jest w nich anemicznych promieni słonecznych garsteczka.
...

Mam nadzieję, że wierszyk sprawi Ci trochę radości. Byłoby moim największym życzeniem, aby tak się stało. Pozdrawiamy Was bardzo, bardzo serdecznie.

Napierałowie z Kargowej

**********

Kochani. Cieszę się, że mogę popatrzeć na Zuzię. Jest śliczna!!!!!!! Wyobrażam sobie, jakie u Was wciąż panuje szaleństwo.  Jeszcze raz gratuluję i zapewniam o swej pamięci i modlitwie. Pozdrawiam i całuję. Proszę uściskać ode mnie Asię, Dawida i malutką.

Ewa z Siedlca

**********

Witaj Marku :)

Serdecznie Ci gratuluję wnusi. Zuzia jest prześlicznym dzieciaczkiem :) Zyczę, aby chowała się zdrowo i przynosiła mnóstwo radości swoim bliskim. Jesteście wspaniałą Rodzinką:)

Miły Marku, wchodzę na Twoją stronkę tak często jak to jest możliwe. Trochę rzadziej niż kiedyś, bo troszke zmian nastąpiło w życiu i po prostu nie zawsze mam dostęp do kompa. W starym domku już nie mam internetu, a w nowym dzielę komputer z mężem,  więc... czasem dopiero późnym wieczorem mogę spokojnie pobuszowac w sieci, o ile wcześniej nie zasnę przed tv, co niestety, zdarza mi sie coraz częściej.

Za oknem smutna jesień... smutna - bo w ogródku zrobiło się "łyso" i zimno, i niestety, skończyły się moje ulubione śniadania na tarasie. Za to przylatuje mnóstwo skrzydlatych "gości" na orzechy zapomniane w trawie... Mówię im uprzejmie "dzień dobry" i "smacznego", z czego mój psiak nie jest zadowolony, bo najchętniej pogoniłby to czarne towarzystwo gdzie pieprz rośnie. Wciąz jestem w trakcie przeprowadzki, stopniowo zwozimy dobytek, aż dziw ile się tego nazbierało przez lata, a każdy przedmiot to jakieś wspomnienia i żal sie pozbywać. Myślę, że jednak do wiosny zlikwiduję mieszkanie w Pabianicach i zamknę pewien etap w życiu. A więc... byle do wiosny.

Przesyłam moc uśmiechów i pozdrawiam serdecznie, i życzę dużo powodów do radości Tobie i Twoim bliskim:)

Nikka, Pabianice

**********

Nie pisałam dawno, ale moje słowo honoru, że wiedziałam co się dzieje na stronce jak również i to, że macie najpiękniajszą wnuczkę na całym globie ziemskim.

Moi Kochani, Haniu i Mareczku, z tej właśnie okazji, że jesteście dziadkami u swojej córci Asi i zięcia Dawida składam Wam duże i to bardzo duże gratulacje. Rodzicom Zuzi życzę miłości i uśmiechu na buzi na już, na jutro, na pojutrze i w każdy dzień każdego roku.

Po życzeniach i gratulacjach na moje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogłam przebywać i czytać osobiście Twojej stronki. Jestem przekonana, że obecnie nastapi zmiana ku lepszemu.

Cieszę razem z Wami i rodzicami Zuzi oraz posyłam moc gorących i serdecznych pozdrowień.

Haniu! teraz dopiero się zacznie z wnusią na spacerek, na saneczki, na słodkie ciasteczka, och i ach kochane dzieciąteczko...Wiesz Haniu, szkoda, że ten czas tak szybko biegnie i dzieci nasze urosły, prawda?

Sciskam mocno. Jestem z Wami.

Ps. Pozdrawiam odwiedzających stronkę.

Wiktoria, Góra

**********

Kochani!

Dziękuję Marku, że dzielisz się z Nami Waszym szczęściem i tą drugą stroną. Obie wiadomości mają swoje znaczenie, jak to w życiu. Zuzia jest śliczna!!!Do schrupania. I to szczęście na twarzy rodziców i skupienie na twarzy babci, i dziadka z lekkim uśmiechem.

Patrząc na zdjęcia widać z oczu Asi i Dawida wielką radość i szczęście. Prawda - nie wszystkie dzieci malutkie są śliczne. Choć każde dziecko dla swoich rodziców jest pewnie naj... Zuzia należy do tych ślicznych!!! Te czarne niesamowite oczka. Dokumentujcie na zdjęciach rozwój Zuzanny! Ja nie miałam takiej możliwości przy swojej Patrycji i małych wnuczątkach. Choć później jak miałam taką możliwość i robię zdjęcia wnukom, to mój zięć kiedyś mi zwrócił na ten temat uwagę i więcej nie robiłam. Zresztą Patrycja też ma pretensje, że za dużo robię. Ale jak są to się cieszą i też chcą. Jak dzieciaszki są u mnie, to więcej fotografuję, bo oni nie widzą. Mam już kilka albumów z ich zdjęciami.

Myślę, że Haneczka będzie robiła dalsze postępy w swej rehabilitacji. Przecież na wiosnę będziecie z Zuzią chodzić na spacerki!

Ucałowania i gratulacje dla rodziców Zuzi. Pozdrów Zuziunię choć przez dotknięcie tej jej malutkiej rączki. Całuję Was i

pozdrawiam

Halszka, Zduńska Wola

**********

Gratulacje dla Rodzicow i Dziadków!

Od Moniki i jej 2 letniej wnuczki, ktora 11 listopada obchodziła swoje drugie urodzinki. Taka więc będzie Zuzia za dwa lata.

Monika

**********

Witaj Marku:)

Tak patrzę na Twoją Wnusię i zgadzam się... Jest napiękniejszym maluśkim dzidziusiem świata. Patrząc na nią, nie tylko mi się uśmiech maluje na twarzy, ale i serce się raduje:).....

Ta MALEŃKA KRUSZYNKA niech Wam rośnie zdrowa i niech będzie tak samo wielką radością, jak mój wnusio, który też był tak śliczny, tak słodki i tak bardzo kochany. Dziś już ma 2 lata i 7 miesięcy i jest najsłodszym moim skarbusiem i również najpiękniejszym, i najmądrzejszym, i..., i..., i...!

Ela, Sulechów

**********

Pozdrawiam najpiękniej!

Dziękuję, Marku, za natychmiastowe podzielenie się Waszym szczęściem. Teraz oczywiście wypatruje się na stronce, co przynosi

każdy dzień. I zapewne niebawem powstanie podstronka o Zuzi. Czekam na nią bardzo. I wiem, że będą zdjęcia dokumentujące, jak

się rozwija. W tej chwili wykorzystanie cyfrówek jest wielkim uproszczeniem i warto to wykorzystać.

Halszka, Zduńska Wola

**********

Kochani! Jeszcze raz gratuluję Wam ślicznej Wnusi. Asi i Dawidowi też gratuluję, lecz ślicznej córeczki i życze Im dużo, dużo zdrówka, szczęścia, radości, moc miłości i cierpliwości w wychowaniu tej maleńkiej istotki na dorosłego człowieka.

Milutko i cieplutko pozdrawiam Was wszystkich.

Maryla, Olsztyn

**********

Mareczku, gratuluję ślicznej wnusi:)) Cieszę się z Waszej Radości :))

Wiga, Sulechów

**********

A mówią "cudów nie ma"... Bujają, nie?

Wszystkiego radosnego i szczęśliwego dla Zuzi, Rodziców i Dziadków.

Gosia Walczak, Poznań

**********

Kochani

Bardzo,bardzo sie cieszę. Przyznam się, że o zbliżających się narodzinach Zuzi wiedziałam już tego dnia o 20.40. Pomodliłam się o pomyślny poród i... zasnęłam. Dlatego nie słyszałam smsa, który Dawid wysłał do nas po dziesiątej. Wcześnie rano skakaliśmy ze szczęścia.

Cieszymy się wszyscy. Dzwoniliśmy już do Asi. Jesteśmy więc na bieżąco. Wiemy,że mała jest śliczna, ma piękne usteczka itd..

Maciuś bardzo się cieszy,że ma malutką kuzynkę. Nie wiemy tylko, czy do końca to wszystko rozumie, bo gdy dzwoniliśmy do Asi, chciał porozmawiać z Zuzią!

Jesteśmy szczęśliwi i radujemy się razem z Wami. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia na stronce. Mała jest rewelacyjna. Mamy nadzieję, że Asia szybko wróci do sił.

Wyobrażam sobie Waszą radość. O tym wydarzeniu powiadomiłam wszystkich, kogo mogłam. Pozdrawiamy, całujemy, gratulujemy i do szybkiego zobaczenia.

Ewa, Błażej i chłopcy, Siedlec

**********

Bardzo, bardzo Wam wszystkim gratuluję, a Zuzi życzę, żeby świat był dla niej przyjazny. Pozdrawiam

Renia, Mikołajki

**********

Gratuluję dziadkom! Cieszę się Waszym szczęściem

Halina Pietsch, Tarnówka

**********

Asiu, gratuluję córeczki! Jesteś dzielną prawdziwą kobietą! Dbaj o siebie. Ucałuj Zuzię i jej szczęśliwego tatusia.

Pozdrawiam!

Hania Rogozińska, Poznań

**********

Gratuluję uradowanym dziadkom i szczęśliwym rodzicom! Naprawdę piękne imię. Radujcie się z cudu narodzenia!

Zuzia, Poznań

**********

Wasz radość jest moją radością. Cieszę się bardzo, że tak wyczekiwane dzieciątko jest już wśród Was. Ucałowania dla Was i

najszczęśliwszych rodziców Zuzi.

**********

Gratuluję. Cieszę się Waszym szczęściem. Ucałuj Rodziców Zuzi. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi.

Nina Kocińska, Poznań

**********

Cieszę się bardzo, Mareczku. Gratuluję dumnemu dziadkowi, babci, no i oczywiście rodzicom. Zmieściła się w terminie.

Najważniejsze, że wszystko poszło dobrze. Dziękuję, że podzieliłeś się tak wspaniałą wiadomością. Pozdrawiam

Lila, Wolsztyn

**********

Gratuluję, życzę zdrowia dla Zuzi i Mamy!

Andrzej Springer, Poznań

**********

Wiwat Asia! Witaj Zuzia! Jaka ona śliczniutka! Pogratuluj Asi i ucałuj wnusię w rączulkę ode mnie. Bedziemy razem obchodzić

urodzinki. Czy to nie cudowny zbieg okolicznoœci>

Ewa, Pasłęk

**********

Droga Haniu i Marku !

Gratuluję Zuzi niech wam zdrowo rośnie, Asi życzę szybkiego powrotu do sił, a Wam, kochani, samego zdrówka, zdrówka, zdrówka!

Pozdrawiam

Krystyna

**********

Witam!

Właśnie przeczytałam na stronce radosną wiadomość. Cieszę się bardzo! Nawet ułożyłam wierszyk- życzenia dla dziecka (proszę

go ode mnie przeczytać Asi wraz z gratulacjami dla niej, dobrze?)

Niech maleńkie twoje dziecko
Bóg obdarzy pełnią łask.
Niech twarzyczkę opromienia
ciepłego uśmiechu blask.
A gdy dziecko już dorośnie,
niechaj zazna szczęścia wiele.
Niech czuwają przy nim ciągle
najwierniejsi przyjaciele.
Niechaj od kołyski samej
wszelkie dobro ku niej płynie.
Tego życzę w dniu narodzin
malusieńkiej twej dziecinie.

Kalina Beluch, Bytom

**********

Z okazji narodzin Waszej małej Zuzi, która swoim przyjściem na świat uradowała tak wiele osób, życzę Wam(

Asiu,Dawidzie;dziadkom:panu Mareczkowi i pani Haneczce), aby rosła duża, silna i zdrowa, i żeby była dla Was zródłem

nieustającej radości.

Internetowe ciocie hahaha

Aneta z Lenką (mamuśką), Sosnowiec :)

**********

Wiersze dla Zuzanki

 

 

 

Wiersze Kaliny dla ZuzankiNiech maleńkie twoje dziecko
Bóg obdarzy pełnią łask.
Niech twarzyczkę opromienia
ciepłego uśmiechu blask.
A gdy dziecko już dorośnie,
niechaj zazna szczęścia wiele.
Niech czuwają przy nim ciągle
najwierniejsi przyjaciele.
Niechaj od kołyski samej
wszelkie dobro ku niej płynie.
Tego życzę w dniu narodzin
malusieńkiej twej dziecinie. 

Śpij. Ptaki już zasnęły
w bezpiecznym cieple gniazd.
Śpij. Niech cię ukołysze
przyjazne światło gwiazd.
Śpij. Niech swe piękne baœnie
opowie ci szum drzew.
Śpij. Niech cię ukołysze
pobliskiej rzeki śpiew.
Śpij. Niech wieczorne kwiaty
otulą cię swą wonią
nim same ku murawie
zmęczone główki skłonią.
Śpij. Niechaj w zapomnienie
odejdą wszelkie łzy.
Śpij. Noc ci ofiaruje
spokojne, jasne sny.


*****

Wiersze:
Kalina Beluch