Z życia wzięte (42)

Ostatnio moja pięcioletnia córeczka jest dla mnie wyjątkowo miła. Zawsze robi to, o co ją z żoną prosimy, nie płacze, gdy musi iść do przedszkola, a nawet nauczyła się parzyć moją ulubioną herbatę. Zdziwiony tak nagłą zmianą jej zachowania, (wcześniej była prawdziwym „diabełkiem") postanowiłem wybadać, jaki jest tego powód. Moja pociecha powiedziała mi: „Tatusiu, jesteś już tak stary, że na pewno niedługo umrzesz. Chciałabym, żeby było ci miło już do końca życia". Mam 29 lat.

* * * * *

Po pięciu latach związku w mój chłopak - księgowy - postanowił się oświadczyć. W trakcie oświadczyn parę razy użył zwrotów typu: „Tylko pomyśl o tych ulgach podatkowych, jakie będziemy mieli po ślubie".

* * * * *

Poznałem świetną dziewczynę na portalu randkowym. Po paru dniach rozmów przy komputerze umówiliśmy się na spotkanie na żywo. Miałem sporo obaw, że będzie gruba i brzydka, albo okaże się mężczyzną, który robi sobie ze mnie żarty. W rzeczywistości okazała się naprawdę bardzo śliczna i sympatyczna. Szkoda tylko, że zamiast 33 lat okazało się, że ma 13...

* * * * *

Mój chłopak oświadczył, że nasz związek nie ma przyszłości i chciałby go zakończyć. Powód? Jego szynszyla wyraźnie mnie nie akceptuje.

***
Wybrałam się ze znajomymi do aquaparku. Pływałam sobie spokojnie w basenie, gdy nagle zostałam schwytana przez ratownika i wyłowiona na brzeg. Nie jestem mistrzynią pływania, ale najwidoczniej mój styl jest tak rozpaczliwy, że płynąc, wyglądam jakbym się topiła i walczyła o życie.

* * * * *

Miałem bardzo dużo pracy w domu. Postanowiłem czymś zająć dzieciaki, żeby nie przeszkadzały. Wypożyczyłem „Jak wytresować smoka" i puściłem im na wideo w salonie, a sam poszedłem pracować. Po paru minutach usłyszałem przeraźliwe wrzaski dzieci. Pobiegłem zobaczyć, co się dzieje i zamarłem... W wypożyczalni coś pokręcili i w pudełku od bajki umieścili film „Piła IV". Choć minęło już sporo czasu od niefortunnego seansu, dzieciaki wciąż boją się bajek...

* * * * *

Byłem świadkiem, jak mój instruktor karate został okradziony na ulicy przez jakiegoś pijaczynę. Zastanawiam się teraz, jaki ma sens wydawanie kupy pieniędzy na zajęcia, jeśli facet, który ma czarny pas, skulił się jak małe dziecko przy takiej „konfrontacji".

* * * * *

Moja babcia ma nowego partnera. Rzuciła swojego dotychczasowego „chłopaka", bo zbyt długo już czekała, aż jego żona umrze.

* * * * *

Moja dziewczyna obudziła się w środku nocy z płaczem. Kiedy zapytałem ją, co się stało, powiedziała, że miała przerażający sen - o tym, że się pobraliśmy...

* * * * *

Byłem w odwiedzinach u siostry. Rano zostałem brutalnie obudzony przez siostrzeńca, któremu się nudziło i postanowił wbić mi metalową foremkę do ciasteczek w udo... młotkiem. Muszę się teraz liczyć z tym, że do końca życia będę miał bliznę w kształcie misia.

* * * * *

Od miesiąca potajemnie romansowałam z mężczyzną. Był po prostu idealny, mogłam mu się wyżalić i o wszystkim opowiedzieć, znajdując u niego pełne zrozumienie. Kiedy zachwalając go, pokazywałam przyjaciółce nasze zdjęcie, powiedziałam: „... i do tego dobrze słucha, po prostu ideał". Przyjaciółka odparła: „Nic dziwnego, w końcu często mnie spowiada". :

* * * * *

Jakiś czas temu moja osiemnastoletnia córka razem z koleżanką wybrały się na wycieczkę do Egiptu. Już miesiąc po powrocie stwierdziły, że chcą tam wrócić. Ponoć zachwyciły je tamtejsze krajobrazy, piaszczyste plaże i zabytki. Dzisiaj dowiedziałam się, że owe zabytki w rzeczywistości mają na imię Ahmed i są ojcem mojego wnuka...

* * * * *

Ludzie robią przeróżne głupoty po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Niektórzy piszą bzdurne maile, inni wszczynają burdy, a jeszcze inni - tak jak ja - przygarniają bezpańskie koty. Ostatnio, tak się spiłem na imprezie, że gdy obudziłem się rano, odkryłem, że jestem szczęśliwym posiadaczem SIEDMIU kotów!

  • /kcik-humoru/558-z-ycia-wzite/4542-z-ycia-wzite-43
  • /kcik-humoru/558-z-ycia-wzite/4524-humor-z-ycia-wzite-41