Słodki seks

  • Od dawna kobiety porównywały czekoladę do seksu. Teraz lekarze odkryli naukowe połączenie między jednym a drugim

    Według włoskich badaczy, kobiety regularnie jedzące czekoladę mają lepsze życie seksualne od tych, które odmawiają sobie tej przyjemności. U pań regularnie spożywających słodki przysmak stwierdzono wyższy poziom pożądania,  pobudzenia  i  satysfakcji czerpanej z życia intymnego.
Urolodzy ze szpitala San Raffaele w Mediolanie zadali 163 kobietom pytania dotyczące ilości zjadanej przez nie czekolady oraz ich seksualnego zaspokojenia. Wyniki badania zostaną zaprezentowane w przyszłym miesiącu na zjeździe Europejskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Londynie. Wstępne wnioski znane są już dzisiaj: - Kobiety, które jadły czekoladę każdego dnia, miafy większą ochotę na seks niż te, które odmawiały sobie tej słodkiej przyjemności. Jak udowodniono, czekolada może wywierać pozytywny wpfyw na fizjologię kobiecej seksualności.
Dr Andrea Salonia, główny autor badania, które otrzymało dotację z budżetu uczelni, a nie z branży cukierniczej, uważa, że panie cierpiące z powodu niskiego libido mogą dzięki czekoladzie stać się bardziej kochliwe. Według niego największe korzyści mogą odnieść kobiety unikające seksu z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
- Czekolada bardziej przypomina lekarstwo niż zwykłe jedzenie - powiedział Salonia. - Kobiety cierpiące z powodu huśtawki nastrojów związanej z cyklem miesiączkowym mogą również narzekać na spadek możliwości seksualnych. Jestem głęboko przekonany, że jedzenie czekolady może im pomóc w pokonaniu tych problemów - dodał.
Badacze sprawdzali także wpływ innych nawyków na życie seksualne kobiet. W przypadku kawy i papierosów nie znaleźli jednak żadnych istotnych zależności. Komentując wyniki badania, można by powiedzieć, że kobiety lubiące czekoladę mają po prostu bardziej wyczulone zmysły. (tł)

SARAH-KATE TEMPLETON
© THE SUNDAY TIMES, 2004
ANGORA-PERYSKOP nr 50, 2 grudnia 2004
  • /ciekawostki/445-kawa-herbata-czekolada/4178-anna-tomiak-magia-czekolady
  • /ciekawostki/445-kawa-herbata-czekolada/2043-ciekawostki-katarzyna-franke-namitno-dla-dzieci-i-kochankow