Czy znasz swoje dziecko?

 

 

Ambitni rodzice bywają rozczarowani. Zamiast jakiegoś potencjalnego bohatera, urodziło im się stworzenie płaksiwe i nieśmiałe. Wówczas często któreś z rodziców chciałoby się zabrać do wychowania tego nieudanego - ich zdaniem - przyszłego obywatela. Niestety, stracone zachody. Rybka to cieniutka skórka, duże uczucia, wrażliwa dusza. Przyjaźń i zaufanie Rybki można zdobyć łagodnością i dobrocią. Rybka to istota trochę flegmatyczna, tak teraz jak i później i we wszystkich, nawet bardzo ważnych okolicznościach.

Fantazja, wyobraźnia, ukryte pragnienia, nastroje, wrażliwość, czułość, delikatność -- oto psychiczny posag młodych Rybek. W ich życiu wiele zależy od okoliczności. Od tego, że tak się jakoś składało i że się stało tak, a nie inaczej.

Sławne w rodzinach dzieci-beksy pochodzą prawie zawsze ze znaku Ryb. Ustępliwe, nieśmiałe, często pozwalają się maltretować i tyranizować przez energiczniejszych rówieśników lub przez rodzeństwo. W tym znaku spotyka się najwdzięczniejszych słuchaczy bajek o smokach, zaklętych królewnach i czarownicach. Także Raki i Skorpiony lubią we wczesnej młodości słuchać fantastycznych bajek. Dzieci Ryby chętnie bywają myślami w krainie fantazji i marzeń. W szkole nie należą wcale do najgorszych. Ich silna strona to matematyka i języki obce. Dzieci ze znaku Panny mają wyczucie gramatyczne, natomiast młode Ryby mają słuch i na tej drodze przyswajają sobie praktycznie obcą. mowę.

Przedstawiciele poszczególnych znaków mają odrębne, indywidualne drogi życia. Pozornie najdziwniejszymi drogami chadzają Rybki. Ku zdumieniu rodziców w końcu dochodzą do czegoś, robiąc wszystkim niespodziankę.


 

LESZEK SZUMAN
W kręgu znaków zodiaku;

 

  • /znaki-zodiaku/108-ryby-19-lutego-20-marca/252-jacy-s-nasi-partnerzy
  • /znaki-zodiaku/108-ryby-19-lutego-20-marca/250-jaki-dyrektor-i-podwadny