Sposób na niedobrą teściową


 


  

Kiedyś w starożytnych Chinach po wyjściu za mąż, kobieta żyła w domu swego męża i usługiwała zarówno jemu jak i jego matce.

Kiedy pewna dziewczyna poślubiła swego męża, okazało się, że nie jest w stanie znieść codziennych wymówek i krytycznych uwag swej teściowej.

Postanowiła udać się do sklepu z ziołami. Zwróciła się z prośbą do sprzedawcy, który był przyjacielem jej ojca:

- Nie mogę już znieść humorów mojej teściowej. Ona doprowadza mnie do obłędu. Czy mógłbyś mi sprzedać jakaś truciznę? Otruję moją teściową i skończą się wszystkie kłopoty.

Zielarz zastanowił się chwilę i powiedział:

- Owszem mogę ci pomóc, ale musisz pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze nie możesz otruć teściowej od razu, musisz robić to powoli i stopniowo, aby nikt się nie domyślił, co zrobiłaś. Dam ci takie zioła. które będa zabijać powolutku i nikt się nie zorientuje, co się stało. Po drugie, aby uniknąć podejrzeń, musisz od początku pohamowywać swoją złośc i nauczyć się szanować swoją teściową, okazywać jej miłość i oddanie. Jeśli tak zrobisz, nikt nie będzie cię o nic podejrzewał, gdy ona umrze.

Dziewczyna zgodziła się na wszystko, zabrała zioła do domu i codziennie dodawała je do pożywienia teściowej. Nauczyła się panować nad sobą, szanować matkę swojego męża i ją kochać. Kiedy teściowa dostrzegła wielką zmianę u synowej, zmieniła się także i z czasem bardzo ją pokochała.

Wszystkim opowiadała o swojej wspaniałej synowej. Po pół roku stosunki między nimi stały się bliskie jak między matką i córką. Pewnego dnia dziewczyna poszła do zielarza i powiedziała:

- Proszę, ratuj moją teściową od tej trucizny, którą jej podawałam. Nie chcę już jej śmierci. Ona jest najwspanialszą teściową, jaka mogła mi się trafić.

Zielarz uśmiechnął się i odparł:

- Nie martw się, nie dałem ci trucizny. Otrzymałaś zwykłe przyprawy. Trucizna istniała wyłącznie w twoim umyśle i sama ją przezwycieżyłaś.

Autor nieznany
NADESŁAŁA: NIUNIA

  • /spojrzenia/914-co-sprawia-rado
  • /spojrzenia/912-kochany-stary-ciuch