1. POZNAŃSKI MARSZ SENIORÓW NORDIC WALKING

          W niedzielę 18 maja nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbył się 1. Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking. Udział w nim wzięły osoby powyżej 50 roku życia, jednak organizatorzy umożliwili uczestnictwo w nim osób towarzyszących w dowolnym wieku. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Odbyło się losowanie nagród, do wygrania były m.in. wyjazd do Hiszpanii z zajęciami nordic walking, bilety do kina i bony upominkowe. Można było podziwiać także pokazy poznańskich szkół tai chi, uczestniczyć w kursach ( instruktorzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking wzieli czynny udział w marszu i  na bieżąco udzielali uczestnikom porad), a także skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich.

          Marsz miał  się rozpocząć o godz. 10.00, jednak ulewny deszcz i gwałtowna burza jaka przeszła o tej porze nad naszym miastem zmusiła organizatorów do przesunięcia marszu o ponad godzinę. Trasa do przebycia wynosiła jedno okrążenie wokół jeziora (5 km). Mimo padającego przez wiekszość czasu deszczu, zabawa była przednia.

         Wśród ponad 150 uczestników marszu nie mogło zabraknąć także autora strony, który zameldował się na mecie w pierwszej połowie stawki. Zdecydowany prym ilościowy w niedzielnym marszu stanowiły panie, których było ponad 120!

 

 

  • /pomoz-stronce/392-moja-strona-startowa/wane/4392-60-lat-liceum-ogolnoksztaccego-w-sulechowie
  • /pomoz-stronce/392-moja-strona-startowa/wane/4220-w-dniu-urodzin-ycz-stronce-sp-1156230322