Ucz kogośByć może Twój angielski nie jest (dotąd) doskonały, ale przecież nie musisz wiedzieć wszystkiego o nim, aby uczyć kogoś tego, co już wiesz.

Nauczanie kogoś, kto jest od Ciebie mniej zaawansowany (w angielskim), jest wspaniałym sposobem, by samemu się doskonalić. Gdy kogoś uczysz, utrwalasz sobie to, czego już się sam nauczyłeś. Pytania Twojego ucznia mogą czasem wiele Ci wyklarować. Jeśli masz cierpliwego ucznia i jesteś cierpliwym nauczycielem, możesz nabrać pewności siebie i zadowolenia z uczenia kogoś. A jeśli popełnisz jakiś błąd lub napotkasz na jakieś problemy, być może staniesz się bardziej wyrozumiały wobec własnego nauczyciela.

I pamiętaj: nie musisz odbywać tych lekcji regularnie ani uczyć wszystkiego, co umiesz. Jeśli masz przyjaciela, który uwielbia muzykę, a sam znasz trochę ciekawego słownictwa, naucz go tego. Jeśli zrozumiałeś w końcu trzeci tryb warunkowy, a Twój kolega ma dalej z nim problemy, wyjaśnij mu to. Albo jeżeli nie masz pewności, które rzeczowniki są policzalne, a które niepoliczalne, poproś przyjaciółkę, by posłuchała Twoich objaśnień. Być może nic z nich nie zrozumie, ale - eureka! - może zrozumiesz coś Ty.

Spróbuj!

THE ENGLISH ADVISOR or HOW TO USE ENGLISH IN EVERYDAY LIFE
by Sherill Howard Pociecha
Tłumaczenie Learning Strategies:
Tadeusz Rybowski i Piotr Madejski
REMIX Wrocław oraz Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne

  • /jezyk-angielski/35-strategie/63-baw-si-swoim-angielskim
  • /jezyk-angielski/35-strategie/61-puszczaj-sobie-angielski