Puszczaj sobie angielski

PUSZCZAJ SOBIE ANGIELSKIWiem, że słuchasz tyle angielskiego, ile to tylko możliwe, l jestem pewna, że rozumiesz coraz więcej z tego, czego słuchasz. Ale nawet jeśli nie słuchasz i nie rozumiesz, dobrze jest mieć dużo angielskiego w tle.

A oto teoria do tej strategii: jeżeli słyszysz dużo angielskiego wokół siebie, to jego rytm, wymowa i intonacja zaczynają brzmieć naturalnie i normalnie, nawet wtedy, gdy nie zwracasz na to uwagi. Im normalniej i naturalniej brzmią one dla Ciebie, tym łatwiej będzie Ci coś rozumieć, kiedy się skupisz, i wkrótce Twój angielski zacznie też brzmieć normalnie i naturalnie!

Wszystko (mi) jedno jaki rodzaj angielszczyzny wybierzesz: dziennik BBC, angielską taśmę do nauki języka czy Rolling Stonesów. Jeżeli przypadkiem coś z tego zrozumiesz, to też w porządku! Lecz pamiętaj: zrozumienie czegoś nie jest najistotniejsze (przynajmniej nie w tej strategii). Najlepszy więc sposób to puszczenie w tle czegoś po angielsku, kiedy zajmujesz się czymś innym: zmywaniem naczyń, robieniem modeli samolotów lub odrabianiem lekcji. Niektórzy twierdzą, że działa to nawet wtedy, gdy śpisz!

Spróbuj!

THE ENGLISH ADVISOR or HOW TO USE ENGLISH IN EVERYDAY LIFE
by Sherill Howard Pociecha
Tłumaczenie Learning Strategies:
Tadeusz Rybowski i Piotr Madejski
REMIX Wrocław oraz Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
  • /jezyk-angielski/35-strategie/62-ucz-kogo
  • /jezyk-angielski/35-strategie/60-mow-do-siebie