Myśl po angielsku

MYŚL PO ANGIELSKUPowiada się, że jeżeli ktoś zaczyna myśleć w obcym języku, to jest to niezawodny znak, że rzeczywiście go opanował, l z pewnością prawdą jest, że jeżeli posługujesz się angielskim na codzień, prędzej czy później zaczniesz myśleć w tym języku. Ale można również podjąć decyzję by myśleć po angielsku - a jest to znakomita metoda doskonalenia wszystkich umiejętności językowych.

Przez kilka minut każdego dnia mów do siebie po angielsku. Opowiedz sobie jakąś historię, wyjaśnij problem, opisz sytuację, daj wyraz uczuciom, przeprowadź wymyśloną rozmowę - po angielsku. Możesz to robić praktycznie wszędzie: w drodze do pracy lub szkoły, w wannie, spacerując z psem lub myjąc naczynia, w łóżku przed snem (lub wstając rano). Oczywiście najlepiej jest zajmować się tym wtedy, gdy możesz skupić się na własnych myślach, ale próbuj myśleć po angielsku w wielu różnych miejscach i sytuacjach - pobudza to wyobraźnię i rozwija znajomość angielskiego.

Początkowo może Ci się to wydać bardzo trudne. Być może będziesz zmuszony wypróbować siłę woli, by "odprawić polskie myśli". Ale nie poddawaj siei Myśl po angielsku przez całe dziesięć lub piętnaście minut, nawet jeśli będziesz musiał ograniczyć się do nieustannego powtarzania tych samych pomysłów. Prawdopodobnie odkryjesz, że za pomocą swojej angielszczyzny wyrazić możesz bardzo dużo.

A jeśli nie potrafisz znaleźć wyrazu dla wszystkich swoich pomysłów i uczuć: to dobrze! Wiedząc czego nie umiesz wyrazić po angielsku zyskujesz doskonałą motywację do dalszej nauki.

Spróbuj!

THE ENGLISH ADVISOR or HOW TO USE ENGLISH IN EVERYDAY LIFE
by Sherill Howard Pociecha
Tłumaczenie Learning Strategies:
Tadeusz Rybowski i Piotr Madejski
REMIX Wrocław oraz Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
  • /jezyk-angielski/35-strategie/52-tworz-hipotezy
  • /jezyk-angielski/35-strategie/50-tworz-sobie-warunki