Czego chce on od partnerki, a czego chce ona od partnera

 

   Mężczyzna czego innego oczekuje od kobiety, z którą chce być stale, a czego innego od przygodnej partnerki

   Niemiecki etnolog Karl Grammer przeanalizował anonse 2638 kobiet imeżczyznwinternetowym serwisie randkowymistwierdził, że mężczyźni o wyższych dochodach szukają młodszych kobiet. Na przykład, mężczyzna zarabiający 10 tys. euro miesięcznie chciał poznać kobietę 5-15 lat młodszą od siebie, a zarabiający 1000 euro miesięcznie - do 5 lat młodszą. Każdy spadek o 1000 euro miesięcznie odpowiadał zmniejszeniu pożądanego wieku kandydatki o rok.

   Kiedy mężczyzna zdecyduje się poświęcić swoje zasoby jednej konkretnej kobiecie, zwiększa swoje szansę znalezienia bardziej wartościowej partnerki, ponieważ atrakcyjne kobiety potrafią domagać się tego, czego pragną, czyli długofalowego zobowiązania ze strony mężczyzny.

   Czy to oznacza, że jeśli jesteś kobietą po pięćdziesiątce, bez wartości reprodukcyjnej, musisz być skazana na samotność? Nie, to znaczy, że starsze kobiety, podobnie jak młodsze, muszą dbać o atrakcyjny wygląd, jeśli chcą pozostać w grze. (...) Młodszy wygląd przyciąga mężczyzn w każdym wieku, nawet jeśli już nie możesz rodzić dzieci, o czym świadczą przykłady Joan Collins, Cher, Ivany Trump czy Madonny.

   Oczywiście kobiety postrzegają takie męskie preferencje jako niesprawiedliwe, bezsensowne i niepoprawne politycznie, ale taka jest rzeczywistość, i nie ma znaczenia, czy ci się to podoba. Kiedy uświadomisz sobie ich źródła oraz że są one zaprogramowane w męskim mózgu, lepiej zrozumiesz zachowania mężczyzn, a tym samym łatwiej będziesz sobie z nimi radzić.

   Co się liczy dla mężczyzn u stałej partnerki: 1. Osobowość, 2. Atrakcyjność, 3. Inteligencja, 4. Poczucie humoru, 5. Zgrabne kształty.

   Kiedy porównasz to z listą kobiecych preferencji w stosunku do stałego partnera, przekonasz się, że obie są podobne i na obu pierwsze miejsce zajmuje osobowość. Główna różnica polega na tym, że kobiety pragną, żeby mężczyznabył wrażliwy, ameż-czyzna, by kobieta dobrze wyglądała. Co zatem kobiety pragną znaleźć u stałego partnera: l. Osobowość, 2. Poczucie humoru, 3. Wrażliwość, 4. Inteligencję, 5. Atrakcyjne ciało.

   Kobiety pierwotne nie tworzyły takich rozbudowanych list, bo wystarczył im mężczyzna, który miał dostateczną motywację, by zdobyć żywność i pokonać napastników. Mężczyźni pierwotni nie musieli umieć opowiadać dowcipów, grać w szachy ani rozumieć cudzych uczuć, żeby zrobić na kobiecie wrażenie. Ponadto naszym praprzodkiniom znacznie łatwiej było znaleźć partnera niż kobietomXXI wieku, bo nie było do dyspozycji kosmetyków, specjalnych biustonoszy ani chirurgii plastycznej. Ich szansę były znacznie bardziej wyrównane.

   Warto, by kobiety wiedziały o pewnej ciekawostce, a mianowicie, że mężczyźni mają dwie listy pożądanych cech partnerek, podczas gdy większość kobiet tylko jedną. Niezależnie od tego, czy związek ma być stały, czy przelotny, kobiety szukają u partnerów takich samych cech, natomiast mężczyźni w każdym z tych wypadków mają inne oczekiwania.

   Co się więc liczy dla mężczyzn u przygodnej partnerki: 1. Atrakcyjność, 2. Zgrabne kształty, 3. Piersi, 4. Pupa, 5. Osobowość.

   Jak widać, na tej liście znajdują się głównie cechy fizyczne powodujące wzmożoną aktywność hormonalną w podwzgó-rzu i ciele migdałowatym, czyli wywołujące pożądanie. David Buss zestawił listę 67 cech wymienianych przez kobiety i mężczyzn jako pożądane uprzypadkowego partnera. Należą do nich: lojalność, towarzyskość, uczciwość, zamożność, uprzejmość, inteligencja, urok, wykształcenie, hojność, odpowiedzialność i chęć współpracy. Dla mężczyzn te cechy mają bez porównania mniejsze znaczenie u przygodnej partnerki niż dla kobiet. Ponadto mężczyznom zdecydowanie mniej niż kobietom przeszkadzają negatywne cechy chwilowej partnerki, takie jak rozwiązłość, alkoholizm, brak wykształcenia, biseksualność czy skłonność do psychicznego okrucieństwa. Natomiast u stałej partnerki oceniali te cechy jako zdecydowanie nieatrakcyjne. (...)

   Dlatego tak prezentujące się kobiety przeważnie latami przechodzą od jednego krótkiego związku do drugiego. Chcąc zdobyć mężczyznę,który pozostanie z nią w długoletnim związku, kobieta musiprzeanalizować listę cech szukanych przez mężczyznę u stałej partnerki i odpowiednio do niej się ubierać i postępować, jednocześnie wiedząc, kiedy działać zgodnie z jego listą dla przygodnych partnerek, by natychmiast przyciągnąć jego uwagę.

 

   Przedruk fragmentów książki wydanej przez wydawnictwo Rebis
Allan i Barbara Pease, "Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości", Rebis

  • /ciekawostki/444-damsko-mskie/3265-damsko-mskie-poznaj-jego-chytre-gierki
  • /ciekawostki/444-damsko-mskie/2562-przyja-w-sieci